فشار صانعی و حلقه‌نفوذی اطراف‌کروبی برای تکذیب برسمیت‌شناختن دولت

 

مهدی کروبی کاندیدای شکست‌خورده انتخابات ریاست جمهوری دهم- که آرای وی حتی از آرای باطله نیز کمتر شد- که با گذشت 7 ماه از استقرار دولت و پس از حماسه مردمی 9 دی در عقب‌نشینی آشکار، اذعان به رسمیت داشتن دولت کنونی کرده است، این روزها به دلیل اتخاذ چنین مواضعی، مورد سؤال رسانه‌های ضد انقلاب، عناصر مخالف نظام اسلامی و حلقه افراطیون نزدیک به وی قرار گرفته است.

به گزارش رجانیوز، عناصر ضد انقلاب و حلقه افراطیون نفوذ کرده در اطراف وی، در محافل خصوصی و آشکار خود بر این نکته تاکید دارند که از همان ابتدا نباید بر روی کروبی حساب باز می‌کردند چراکه وی هیچ‌گاه بر مواضع خود پایدار نیست، از همین رودر شرایط کنونی باید از وی عبور کرده و شعارها و مطالبات رادیکال جنبش سبزعلیه حاکمیت را در خارج از کشوردنبال کنیم.

بر این اساس، حلقه نفوذی در اطراف کروبی که از همان ابتدای شکست وی در انتخابات ریاست جمهوری دهم، نقش مهمی در راهبری بیانیه‌ها و مواضع ساختارشکن وی علیه نظام اسلامی داشتند، در روزهای گذشته طی دیدارهای مکرری با وی، او را تحت فشار گذاشته‌اند تا مواضع اخیرش مبنی بر رسمیت داشتن دولت را تکذیب یا حداقل تعدیل کند، همچنین قرار است این جلسات در هفته آینده نیز افزایش یابد.

این طیف که به شدت از عقب‌نشینی کروبی خشمگین هستند، به وی اعلام کردند که نباید از واژه رسمیت در برابر دولت کنونی استفاده می‌کرده به همین دلیل باید وی با صدورتکذیبیه‌ یا بیانیه‌ای جدید از واژه "دولت مستقر" استفاده کند.

در همین حال شنیده‌ها حاکی است، شیخ یوسف صانعی که طی سال‌های گذشته به ویژه دولت اصلاحات تلاش زیادی برای معرفی خود به عنوان مرجع در افکارعمومی کرده و به تازگی از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فاقد ملا‌ک‌های مرجعیت اعلام شد، در جلسه‌ای با اعضای ارشد دفتر خود، با انتقاد شدید از موضع جدید کروبی در به رسمیت شناختن دولت با الفاظی رکیک به وی حمله کرده است.

این مدعی مرجعیت نیز با تکرار پیشنهاد حلقه نفوذی در اطراف کروبی، از وی خواسته است تا به جای واژه رسمیت داشتن دولت کنونی از کلمه "دولت مستقر" استفاده کند.

وی با بیان اینکه پس از شنیدن موضع اخیر کروبی در به رسمیت شناختن دولت تا صبح خوابم نبرد، خطاب به اعضای دفترش گفته است کروبی اخیرا در نامه‌ای از من خواسته تا در مسائل سیاسی وارد نشوم و به مسائل دینی بپردازم اما دیگر نمی‌شود او را با چنین افتضاحاتی تحمل کرد و باید او را متقاعد کنیم تا سخنانش را تکذیب کند.

گفتنی است، پس از به رسمیت شناختن تلویحی دولت دهم از سوی موسوی در بیانیه 17 خود، مهدی کروبی نیز در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرد رئیس جمهور منتخب ملت ایران را به رسمیت می‌شناسد و پسر وی نیز در مصاحبه‌های جداگانه با رسانه‌های بیگانه گفته‌های پدر خود را در این زمینه تائید کرد.

 

/ 0 نظر / 10 بازدید